Advanced search
ft²
Last sold Price paid Floor area (m²) Floor area (sq ft) £ per m² £ per sq ft Type Sold sq ft £/m² £/sq ft
58, Hollingreave Road, BB11 2HZ 30 Apr 2025 £65,000 B 70 753 sqft £928 £86 Terrace (3 bed)
55, Bank Parade, BB11 1UG 29 Apr 2025 £126,000 103 1108 sqft £1,223 £113 Terrace
12, Florence Street, BB11 5EQ - photos available 28 Apr 2025 £48,000 66 710 sqft £727 £67 Terrace (2 bed)
284, Accrington Road, BB11 5EU 25 Apr 2025 £59,500 65 699 sqft £915 £85 Terrace (3 bed)
17, Hillside, BB11 5JN - photos available 25 Apr 2025 £135,000 69 742 sqft £1,956 £181 Semi-D (2 bed)
21, Ladbrooke Grove, BB11 2QF 25 Apr 2025 £160,000 96 1033 sqft £1,666 £154 Semi-D (3 bed)
27, Scarlett Street, BB11 4LQ - photos available 25 Apr 2025 £65,000 B 62 667 sqft £1,048 £97 Terrace (2 bed)
Unit 11 Forbes Court, Billington Road, BB11 5UB 25 Apr 2025 £100,000 B Other
4, Rosehill Avenue, BB11 2PN - photos available 24 Apr 2025 £190,000 86 925 sqft £2,209 £205 Semi-D (2 bed)
231, Manchester Road, BB11 4HN 23 Apr 2025 £177,500 134 1442 sqft £1,324 £123 Terrace (3 bed)
24, Oporto Close, BB11 4SF - photos available 23 Apr 2025 £125,500 59 635 sqft £2,127 £197 Semi-D (2 bed)
10 Ashworth House, Manchester Road, BB11 1ER 23 Apr 2025 £70,000 B 59 635 sqft £1,186 £110 Flat
2, Arran Street, BB11 4BW - photos available 23 Apr 2025 £55,000 B 65 699 sqft £846 £78 Terrace (2 bed)
354, Coal Clough Lane, BB11 5BT - photos available 23 Apr 2025 £174,000 85 914 sqft £2,047 £190 Semi-D (3 bed)
60, Gainsborough Avenue, BB11 2PD - photos available 22 Apr 2025 £119,950 102 1097 sqft £1,175 £109 Detached
31, Herbert Street, BB11 4JX 22 Apr 2025 £125,000 B Other
407, Manchester Road, BB11 4HE - photos available 17 Apr 2025 £192,500 136 1463 sqft £1,415 £131 Terrace (4 bed)
211, Accrington Road, BB11 5ES 17 Apr 2025 £95,000 B 45 484 sqft £2,111 £196 Other (3 bed)